od BAROKU do KABARETU – Muzyczny Kalejdoskop Koncertowy 2

Projekt skierowany jest do mieszkańców DPS w Krakowie i Małopolsce oraz osób niepełnosprawnych zamieszkujących takie domy. Wśród wykonawców koncertu znajdą się absolwenci Akademii Muzycznych w Polsce oraz aktorzy teatralni. Na koncert składała się będzie muzyka od Baroku do czasów współczesnych i Kabaretu.

15 listopada 2024 |10:00

Sala Kameralna PPSM ul. Dietla 93/L-10 KRAKÓW

KONCERT

w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego i Kameralnego im. prof. Janiny Romańskiej-Werner

Stanowi kontynuację poprzednich edycji tego wydarzenia, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Będzie ważnym wydarzeniem zarówno dla wykonawców, jak i odbiorców. Wykonawcami będą najzdolniejsi młodzi pianiści i kameraliści wyłonieni w drodze konkursu. Wielu z nich ma już na koncie sukcesy w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych i kameralnych, a ich grę cechuje duża sprawność techniczna oraz niebanalna interpretacja.

26 maja 2024 |18:30

Sala Kameralna PPSM ul. Dietla 93/L-10 KRAKÓW

od BAROKU do KABARETU

Muzyczny kalejdoskop koncertowy

Głównym celem zadania jest zorganizowanie trzech koncertów – “od baroku do kabaretu – muzyczny kalejdoskop koncertowy”. Projekt skierowany jest do mieszkańców DPS w Krakowie i Małopolsce oraz osób niepełnosprawnych zamieszkujących takie domy. Wśród wykonawców koncertów znajdą się absolwenci Akademii Muzycznych w Polsce oraz aktorzy teatralni.

4 kwietnia 2024 |10:00
12 kwietnia 2024 |10:00
18 kwietnia 2024 |10:00

Sala Kameralna PPSM ul. Dietla 93/L-10 KRAKÓW

Arcydzieła polskiej literatury kameralnej na klarnet i kwartet smyczkowy

Muzyczny ślad

Projekt ma za zadanie popularyzację polskiej muzyki kameralnej na klarnet z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Koncert od klasyki do kabaretu

Mikołajkowy kalejdoskop muzyczny.

8 grudnia 2023 roku o godz. 10:00 Sala Kameralna Szkoły Muzycznej Ul. Dietla 93/L-10 (oficyna)

Koncert dzieci i młodzieży

Laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. prof. Janiny Romańskiej-Werner
28. maja 2023, godz. 17:00 Sala Kameralna Szkoły Muzycznej Ul. Dietla 93/L-10 (oficyna)

zGRAna MAŁOPOLSKA

Koncert z okazji 20-lecia istnienia Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie. 
Stanisław Rzepiela | Gabriel Fauré | Martha Mier Tatiana Stachak | Camille Saint-Saëns | Kazimierz Serocki | Felix Mendelssohn-Bartholdy
13 maja 2023 roku | godz. 17:00 Sala Koncertowa 6 Brygady Powietrznodesantowej ul. Zyblikiewicza 1 | Kraków

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny – Zimowe impresje

Konkurs ma na celu umożliwienie prezentacji swoich umiejętności przez młodych pianistów oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych. • Przesłuchania konkursowe odbędą się w formule zdalnej na podstawie nadesłanych nagrań w dniach 11–12 grudnia 2021. • Oceny prezentacji artystycznych Uczestników dokona Jury pod przewodnictwem: mgr Olgi ŁAZARSKIEJ

Recital 1in4

Recital 1in4 został zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Michał Poniżnik – klarnecista solista Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego prezentuje koncert on-line, w którym możemy usłyszeć przekrój repertuaru muzyki poważnej od baroku do współczesności.

Letnie warsztaty pianistyczne​

Szanowni Państwo, uczniowie szkół muzycznych oraz studenci Akademii Muzycznych. Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatach pianistycznych online (13-19 lipca 2020). W trakcie Warsztatów każdy uczestnik będzie miał 3 lekcje indywidualne z fortepianu oraz zajęcia z muzyki filmowej z elementami improwizacji.

Integracja Kazka

Celem projektu jest wychowanie w duchu integracji społecznej młodych mieszkańców Kazimierza – obszaru rewitalizacji, którą chcielibyśmy zaszczepić dzieciom z położonych na terenie dzielnicy przedszkoli samorządowych: Przedszkola nr 45 przy ulicy Piekarskiej 14, Przedszkola nr 4 przy ulicy Piekarskiej 12, Przedszkola nr 17 przy ulicy J. Dietla 70. Narzędziem działania będzie audycja muzyczna „Zakurzone instrumenty”. Poprzez takie spotkania chcielibyśmy równocześnie pochylić się nad obecnym dawniej, spontanicznym muzykowaniem i śpiewaniem, odkurzyć tę niezwykle dobrą tradycję, która ożywiała podwórka, integrowała sąsiadów, wyciągała ich z szarych mieszkań.

Ogólnopolski Konkurs Obojowy

Ogólnopolski Konkurs Obojowy dla uczniów Szkół Muzycznych I i II st. oraz studentów Akademii Muzycznych. Organizatorami Konkursu są: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczna I st. im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie.

Jak za dawnych lat – po sąsiedzku z piosenką

Celem projektu jest odbudowa i ożywienie relacji mieszkańców Kazimierza jako obszaru rewitalizacji, czego ogromną potrzebę obserwujemy zwłaszcza wśród osób starszych, samotnych. Program artystyczny „Kto dziś śpiewa takie piosenki?”, to spektakl z muzyką wykonywaną na żywo, złożony z kilkunastu piosenek retro, przeplatanych miniaturami filmowymi w stylu starego kina, nakręconych na podstawie najlepszych tekstów Grońskiego, Tuwima, Jarosego…